XML Stoksuz Satış Hizmeti

XML Bayilik Yorum Yap

Siz değerli iş ortaklarımızla internet mağazamızda da çalışmaktan memnuniyet duyarız. Bayilik sürecinizin tamamlanması başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir. Başvuru formunuz tarafımıza ulaştıktan sonra sitemiz üzerinden gerçekleştirdiğiniz üyeliğiniz onaylanacaktır. Üye olmadan önce ve başvuru formu doldurmadan önce lütfen ek hususları ve bilgilendirmeleri dikkatlice okuyunuz.

XML Bayilik Bilgilendirme

Türkçede stoksuz satış olarak da ifade edilen Dropshipping, stok tutmak yerine, gelen siparişleri tedarikçi firmaya yönlendirerek, ürünleri tedarikçinin deposundan müşteriye ulaşması üzerine kurulu bir iş modelidir. Düşük sermaye ve işletme giderleri gibi avantajları olduğu için özellikle e-ticarete yeni başlayan girişimciler tarafından tercih edilir. Kullanım şekli olarak, stok tutmayan yeni e-ticaret işletmeleri tedarikçileri aracılığı ile bu ürünleri e-ticaret sitelerinde sergiler ve son kullanıcıların satın almalarına olanak sağlarlar. Böylece depoda stok tutulmayan ürünlerde satışa sunulmuş olur ve gönderimi tedarikçinin deposu üzerinden sağlanır.

Dropshipping İş Modelimiz

Dropshipping İş Modelimiz

XML & Dropshipping Tedarik sistemimize başvuru yapabilmek için öncelikle bir vergi mükellefiyetinizin olması gerekmektedir. Ardından istenen evrakları eksiksiz olarak tamamlayarak başvuru formunun doldurulması gerekmektedir. Başvurunuz onaylandıktan sonra tarafınıza iletilen iş ortağı giriş bilgileriniz ile XML tedarik adresimizden giriş yaparak sipariş oluşturabilirsiniz. Başvurunuzun bize ulaşmasının ardından gerekli kontrol yapıldıktan sonra uygun görüldüğü takdirde, kayıtlar tamamlanarak iş ortaklığınız aktif edilmektedir. Uygun görülmeyen başvurular onaylanmaz ve geri dönüş yapılmamaktadır.

Başvurusu onaylanmış olan bayi adayımıza XML Data Kullanım Bedeli ödemesi tahsil edildikten sonra bayimiz ile XML link paylaşımı yapılacaktır. XML linki paylaşımı yapıldıktan sonra ürünleri yükleyebilir ve satışa başlayabilirsiniz. Sipariş verildiği andan itibaren kargo gönderim işlemleri maksimum 2-3 gün içerisinde gönderilecektir. Cumartesi ve Pazar günleri firmamız çalışmamaktadır. Kargo çıkışları sipariş sonrasında ödemenizi Havale / EFT ile peşin olarak ödemenizi yapmanız durumunda kargo çıkışı sağlanmaktadır. Siparişinizi oluşturmanızın ardından teslimat bilgileri olarak, ister müşteri teslimat bilgilerini isterseniz de kendi bilgilerinizi tarafımıza ulaştırarak siparişiniz tamamlanmış oluyor. Siparişlerinizi doğrudan müşterilerinize gönderebiliyoruz. Bunun için müşterinizin adına kestiğiniz faturanızı ya da kargo şablonunu bize mail yolu ile ulaştırmanız yeterlidir.

Ürün Fiyatlandırma

XML link çıktısında size, KDV dahil olarak son kullanıcı satış fiyatları ile gönderilmektedir. XML linkinden gelen fiyat sizin alış fiyatınız olarak yansıtılmaktadır. Site sunucuları sebebiyle gecikmeli yansıyan fiyatlar olması sebebiyle XML linkinde satış fiyatlarımız baz alınmaktadır. Ayrıca Çeşitli dönemlerde bayilerimize özel kampanyalar ile müşterilerinize uygun fiyatlar sunabilme imkanı buluyorsunuz. Oluşturduğunuz siparişlerin faturaları her ayın son haftası toplu olarak kesilmektedir. Ürün fiyatlarında xml satış fiyatı baz alınacaktır.

XML Data ve Veri Kullanım Ücreti

XML data ve kullanım bedeli bayilerimize  1000, 00 TL ( bin türk lirası ) olarak tahsil edilmektedir 6 Aylık kullanım bedeli 700,00 ₺ (Yedi yüz lira) tahsil edilmektedir . XML data ve yıllık kullanım bedeli her yıl sözleşmeniz ile yenilenmektedir. Bunun yanı sıra İSTOÇ XML hiç bir şekilde bayilerinden ekstra Dropshipping ücreti, paketleme ücreti talep etmemektedir. Dropshipping hizmetinden en basit yöntemle faydalanmanızı sağlıyoruz. Site içinde yer alan bütün ürün ve xml hizmeti, bilgi ve malzemeyi önceden haber vermeksizin değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

XML Tedarik ve Kullanımı

Bayilik onayı sonrası aldığınız XML hizmetini sadece tek firma üzerinden kullanma hakkı verilmiştir. Ürün resimlerini tüm sosyal medya hesapları üzerinde kullanabilirsiniz. Dilediğiniz tüm platformlarda satış yapabilirsiniz. XML Bayilik Sözleşmesi yıllık olarak yapılmaktadır ve her yıl yenilenmektedir. 6 ay boyunca satış yapmayan ve aktif olmayan bayinin üyeliği sonlandırılır. Tekrar üyelik başvurması gerekmektedir. 

XML Alt Yapısı

XML yapısında direk bayinin alış fiyatı (<PriceCash>00.00</PriceCash> ) gelmektedir. Fiyat alanı bayinin satın alacağı fiyattır. Kullandığınız entegrasyonda PriceCash seçimini yaptıktan sonra belirlediğiniz kar marjını eklemelisiniz. Pazar yerleri komisyon ücreti ve kargo ücretlerini eklemeyi unutmayınız.

Bu fiyatlar üzerinden bayinin kendi kâr marjını ekleyerek satış yapması gerekmektedir. Kar marjınızı siz belirlemektesiniz. Ancak yüksek kar koymanız satışlarınızı etkileyecektir. Tavsiye edilen kar marj oranı %20’dir.

Faturalandırma ve Teslimat Adresi

Sipariş geçtiğiniz ürünün faturası bayi unvanına hazırlanarak düzenlemektedir. Müşteriniz adına fatura kesilmez ve müşteriye fatura gönderilmez. Bayi müşterisine kesmiş olduğunu faturayı E-mail veya kargo ile göndermekle yükümlüdür. Sizin adınıza sevk belgesi düzenleyerek paketle birlikte müşterinize gönderecektir. ( Sevk Belgesi üzerinde ürün tutarı yazmamaktadır.) Adres bilgisi alanına müşterinize ait tüm bilgileri doğru bir şekilde girmeniz gerekecektir. Kargo firmasında sorun yaşanmaması ve kargonun düzgün bir şekilde hızlıca müşterinize ulaşması için lütfen tüm bilgileri doğru girdiğinizden emin olunuz. Oluşturduğunuz siparişlerin faturaları her ayın son haftası toplu olarak kesilmektedir. Pazar yerlerinde sisteme iade adresiniz olarak kendi adresinizi göstermeniz gerekmektedir. Sizin müşterilerinizden depomuza gelen iadeler kabul edilmemektedir.

İade ve Garanti Koşulları

Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş tekrar satıla bilirlik vasfını kaybetmiş, bir başka müşteri tarafından satın alınamayacak olan ürünlerin iadesi kabul edilememektedir. Bayi tarafından iade yapılan ürünlerde nakit yada kredi kartına ödeme olarak iade yapılmamaktadır. İade edilen ürün bakiyenize artı olarak eklenmektedir. Yeni siparişlerinizde hesabınızdan düşülmektedir. Kargoda oluşabilecek sorunlar için mutlaka müşterinizi uyarmanız, ilgili kargo kuryesi yanında paketini açması ve kontrol etmesi, herhangi bir sorun ile karşılaşılması halinde mutlaka hasar tespit tutanağı tutturulmalı aksi takdirde hasarlarda ki sorumluluk alıcı ve bayiye aittir.

Ödeme Seçenekleri

Ödemelerinizi siparişiniz sırasında pesin olarak yapmanız gerekmektedir.

Siparişinizi oluşturmanızın ardından teslimat bilgileri olarak, ister müşteri teslimat bilgilerini isterseniz de kendi bilgilerinizi tarafımıza ulaştırarak siparişiniz tamamlanmış oluyor. Siparişlerinizi doğrudan müşterilerinize gönderebiliyoruz. Bunun için müşterinizin adına kestiğiniz faturanızı ya da kargo şablonunu bize mail yolu ile ulaştırmanız yeterlidir.

Teslimat bilgilerini ilgili mail adresimize pdf şeklinde olarak göndermeniz yeterlidir. Siparişinizin onayı sonrasında paketlenerek vermiş olduğunuz bilgilere göre kargoya teslim edilmektedir

Kargo ve Teslimat

Hafta içi saat 12:00’a kadar verilen siparişler aynı gün sonunda kargoya teslim edilmektedir. 12:00 dan sonra verilen siparişler bir sonraki gün kargoya teslim edilmektedir. Kargo işlemleri maksimum 2 iş günü içinde yapılmaktadır. Cuma öğleden sonra gelen siparişleriniz bir sonraki iş günü olan Pazartesi günleri kargoya teslim edilmektedir. Gönderimlerimizi sadece pazaryerlerinin anlaşmalı olan Aras Kargo ile gerçekleştirmekteyiz. Diğer Kargo firmaları ve PTT Kargo ile kesinlikle çalışmamaktayız. 

Pazaryerlerinde hemen satışa başla

Başvuru

Bilgilendirmeleri okuduysanız İlgili linkten giriş sağlayarak başvuru formunu doldurabilirsiniz. Başvurular sadece BAYİ BAŞVURU FORMU üzerinden eksiksiz şekilde doldurmanız durumunda incelemeye alınmaktadır. Bayi Üyelik Sözleşmesi bakınız.

Bilgi almak için info@istocxml.com adresine mail yolu ile yapabilirsiniz.

Başvurunuzun bize ulaşmasının ardından gerekli kontrol yapıldıktan sonra uygun görüldüğü takdirde, kayıtlar ve evraklar (XML data yıllık ücret dekontu, Vergi Levhası, imza beyannamesi, kimlik fotokopisi, iş ortaklığı sözleşmesi) tamamlanarak iş ortaklığınız aktif edilmektedir.

Üyelik aktif edildikten sonra satışı gerçekleştirdiğimiz site adresi ve XML linki sizinle paylaşılmaktadır.

İstoç XML sitesi Oyuncakmatik Toys ‘un Toptan & XML Satış Platformudur.

Bir yanıt yazın